
In het Gelders Archief wordt een kopie van de akte van collatie bewaard van Christiaan Reinold van Wijhe, vrijheer van IJzendoorn op ds. Hermannus Cornelius Ribbius tot predikant. De akte is ondertekend op 27 januari 1745 op het Adellijke Huis te Echteld.1
De transcriptie luidt:
“Acte van Collatie
Door den H W gebr Heer Christiaen Rijnholt Baron van Wijhe vrijheer van Ysendoorn & & & gegeven en gevonfereert aen Dú H C Ribbius S S M: Cant luijdende van woort tot woort als volgt
Nademaal de kerkendienst mijner Heerlijkheijt Ysendoorn is komen te vaceren door het Overlijden van den Eerw. Heer Gerhardus de Raad en dus wederom nodigh is een bequaam persoon en Leeraar in des Selfs plaatse tot den voorschreven kerkendienst aen te stellen.
Zo is,t dat ik Christiaan Rijnhold Baron van Wijhe vrijheer van Ysendoorn Heer van Egtelt Laar en Tijdingsweert & & & als wettigh patroon en Collator mijner voornoemde Heerlijk heijt Ysendoorn: gesien hebbende de voldoende, zo academische als Classicale attestatien van den Heer Hermannús Cornelijús Ribbiús proponent: Als mede gehoort hebbende zeer loffelijke getuijgenissen van des selfs bequaamheijt in Leer en Leven Aen den selven dese mijne Collatie tot Predikant van Ysendoorn ben gevende, en zijn Eerw: daar mede beneficerende gelijk ik doe kragte deses op zodanige pastorije goederen en Emolúmenten als aen de pastorije hooren gelastende der halven den Richter en EErw kerkenraat mijnes heerlijkheijt Ysendoorn om dese mijne Collatie na kerken Orden te voltrekken en op het spoedigste werkstellig te maken In oirkonde der waarheijt, hebbe ik dese Onderrtekent en met mijne Aengeborenen Pitschiere bekragtigt, op den Hoog Adelijken Huijse van Egtelt den 27 Januwarij des Jaars 1745.”