
“Soo dat de Ganse Armede daer keerde en Malkanderen op Die Plaets een seúrieúse Batalie Gaven en Leverden. Dat veele confúsie door alle strúijken en Heggen Gaf en veel volks kosten daer veele offesiren niet minder soldaeten Doodt en geqúest Bleven, en al oock gevangen.
Wanneer oock de geheele Bagagie bij den vijandt gekregen en geplúndert wierde Welke Heftich gevecht tot Groote schade en de verlies Deúrde tot Laet in der Nacht bij Het Reteren en sij Plaets behield en Bij alle onse Dooden die al verlooren Bleven en op de Plaets Leggen nietmant Stijt gevonden.
No. 123 94 als Gelaeten van de Gúarden van
Sijn Hoogheijt Doode offesiren
Capt: Vijgh Heer van Úbbergen
Lúijt: Eck van Vijgh.
Lúijt: Feijt van Haeften
De Venderich Colbach.
Gequestie Masioor Deden noch gestorven
Capt: Roos Gestorven
Lij. Coll. Bellefarse gestorven
Lúijt: Rúijwenoordt.“
Noot van de redactie: De transcriptie van deze pagina is (nog) niet gecontroleerd door derden. Voelt u uzelf vrij om wijzigingsvoorstellen door te geven via ons contactformulier.