Home » Genealogie » Transcriptie boek ‘Genealogie Van Abcoude van Meerten’ – Pagina 183

Transcriptie boek ‘Genealogie Van Abcoude van Meerten’ – Pagina 183

“1668 Op den 21 Mert Paesavondt met Patent uijt Groeningen getrocken te Landt Door Drent en OverEijsel de Stadt Swol en Deventer gemarsieert Dúer Zútphen En Aldaer in Garnisoen met de Companie gekomen op Den 26 Mert. Van t’ iaer 1668.

Doen mijn Logiment Genomen in de Water Straet bij de Wedúwe Van den Doest: Enserink

Op den 14 April weder úijt Zútphen met het Geheele Gros gemarsieert nae den Hardenberger Heg. En daer Eenigen Tijt Gelegen en verscheijde Reveúe Geschiedt Door Sijn Hoogheijt Den Prins van Oranien, En Als Doen Wúrts Als Veldt Maerschalk verkoren wierdt.

Welder op Den 26 April Ao. 1668 weder in Garnisoen Binnen Zútphen gekomen van den Hardenbergen

Alwaer doen Commandeúr was Joncr A. Schimmelpennink vander Oije Majioor te Pert waer ick veel vrindschap hadde.

Gaan woonen doen op de Mert tot Anthoni van Zijl: korenkoper Daer gewoont Tot Den 9 Jún: Ao 1669 1670.”

Noot van de redactie: De transcriptie van deze pagina is (nog) niet gecontroleerd door derden. Voelt u uzelf vrij om wijzigingsvoorstellen door te geven via ons contactformulier.