
Hierboven wordt de huwelijksakte van Hendrik Pieter Jacob van Meerten (1834-1913) en Elisabeth Willemsen (1833-1921) weergegeven. Op 9 augustus 1860 verscheen dit aanstaande echtpaar voor de Ambtenaar van de Burgerlijke Stand van de Gemeente Millingen om een huwelijk aan te gaan.
Hendrik Pieter Jacob van Meerten was vijf en twintig jaar oud en schipper van beroep. Hij was geboren en woonachtig te Utrecht.1 Hendrik Pieter Jacob was de meerderjarige zoon van wijlen de echtelieden Cornelis Anthonie van Meerten (1805-1835) en Elizabeth van Endt (1801-1860).2
Elisabeth Willemsen was zes en twintig jaar oud en zonder beroep. Zij was geboren te Griethausen en woonachtig te Millingen. Elisabeth was de meerderjarige dochter van Johann Willemsen (?-?) en wijlen Maria Dombeck (?-1845). Johann was schipper van beroep en woonachtig te Millingen.
De volgende stukken werden door het aanstaande echtpaar overhandigd aan de ambtenaar:
- De geboorteakte van de bruidegom, waaruit blijkt dat hij geboren is op 20 augustus 1834 te Utrecht.
- De geboorteakte van de bruid, waaruit blijkt dat zij geboren is op 20 oktober 1833 te Griethausen (Pruisen).
- Een certificaat waaruit blijkt dat de bruidegom voldaan heeft aan de Wet op de Nationale Militie.
- De overlijdensakte van de vader van de bruidegom, waaruit blijkt dat hij te Utrecht is overleden.
- De overlijdensakte van de moeder van de bruidegom, waaruit blijkt dat zij te Rotterdam is overleden.
- De overlijdensakte van de moeder van de bruid, waaruit blijkt dat zij te Griethausen (Pruisen) is overleden.
- Een certificaat van de Bugerlijke Stand van de Gemeente Utrecht, waaruit blijkt dat de huwelijksafkondiging te Utrecht onverhinderd is geschied.
- Een verklaring van Johann Willemsen, de vader van de bruid, waaruit blijkt dat hij volledige toestemming heeft gegeven om te komen tot dit huwelijk.
- Een verklaring, bij monde van de ambtenaar, waaruit blijkt dat de huwelijksafkondiging te Millingen onverhinderd is geschied.
Na de vragen van de ambtenaar gaven zij elkaar het ‘Ja’-woord.
Het echtpaar had vier getuigen meegebracht:
- Gijsbertus Reijners (±1825-), vijf en dertig jaar oud, bakker van beroep en woonachtig te Millingen.
- Hendrikus Prenger (1816-1899), vier en veertig jaar oud, schipper van beroep en woonachtig te Millingen.
- Mathijs Rutten (±1809-?), een en vijftig jaar oud, rijksveldwachter van beroep en woonachtig te Millingen.
- Johannes Lucassen (1832-1923), acht en twintig jaar oud, arbeider van beroep en woonachtig te Millingen.
Voetnoten
- Zijn geboorteakte is hier te vinden: https://oorsprong.info/geboorteakte-van-hendrik-pieter-jacob-van-meerten-1834-1913/.
- Het parenteel van dit echtpaar is hier te vinden: https://oorsprong.info/parenteel-van-cornelis-antoni-van-meerten-1805-1835-en-elizabeth-van-endt-1801-1860/.