
Hierboven wordt de huwelijksakte van Geurt van Meerten (1800-1877) en Sophia Lies (1800-1874) weergegeven.1 Op 7 september 1853 verscheen het aanstaande echtpaar voor de Ambtenaar van de Burgerlijke Stand van de Gemeente ’s-Gravenhage om een huwelijk aan te gaan. De Ambtenaar in functie was wethouder Joannes Antonius de Sonnaville (1793-1860).
Geurt van Meerten was twee en vijftig jaar oud en zonder beroep. Hij was geboren in de Gemeente Maurik en woonachtig te Warmond.2 Hij was de meerderjarige zoon van wijlen de echtelieden Klaas van Meerten (?-1804) en Maria van den Berg (1760-1832).3
Sophia Lies was drie en vijftig jaar oud en zonder beroep. Zij was geboren en woonachtig te ’s-Gravenhage. Sophia was de meerderjarige dochter van wijlen de echtelieden Johann Wilhelm Lies (±1768-1853) en Maria Elizabeth König (±1772-1847).
De huwelijksafkondigingen hebben onverhinderd plaatsgevonden, zowel te ’s-Gravenhage als te Warmond, op 20 augustus 1853 en 4 september 1853. Het aanstaande echtpaar had de volgende stukken overhandigd aan de ambtenaar: (1) Hun geboorteakten. (2) Het bewijs van de gedane afkondigingen te Warmond. Na de vragen van de ambtenaar hebben zij elkaar het ‘Ja’-woord gegeven.
Het echtpaar had de volgende getuigen meegebracht:
- Johan Wilhelm Lies (1807-1890), zes en veertig jaar oud, boekhouder van beroep, woonachtig te ’s-Gravenhage en een broer van de bruid.
- Gerardus Johannes Roermeester (1808-1857), vijf en veertig jaar oud, winkelier van beroep en woonachtig te ’s-Gravenhage.
- Antonie Appo (±1773-?), tachtig jaar oud, kamerbediende van beroep en woonachtig te ’s-Gravenhage.
- Johannes Jacobus Velthuis (1812-?), veertig jaar oud, zonder beroep en woonachtig te ’s-Gravenhage.
Voetnoten
- Burgerlijke Stand, Gemeente ‘s-Gravenhage, huwelijksakten, 1853, aktenummer 431. Te raadplegen via de website van het Haags Gemeentearchief: www.haagsgemeentearchief.nl.
- Zijn doopinschrijving is hier te vinden: https://oorsprong.info/doopinschrijving-van-geurt-van-meerten-1800-1877/.
- Het parenteel van dit echtpaar is hier te vinden: https://oorsprong.info/parenteel-van-klaas-van-meerten-ca-1751-1804-en-maria-van-den-berg-1760-1832/.