Home » Genealogie » Huwelijksakte van Geertruida Hendrika Jacobina van Meerten (1902-?) en Cornelis Tuinman (1889-?)

Huwelijksakte van Geertruida Hendrika Jacobina van Meerten (1902-?) en Cornelis Tuinman (1889-?)

Hierboven wordt de huwelijksakte van Cornelis Tuinman (1889-?) en Geertruida Hendrika Jacobina van Meerten (1902-?) weergegeven.1 Op 11 mei 1923 verscheen dit aanstaande echtpaar voor de Ambtenaar van de Burgerlijke Stand van de Gemeente Schagen om een huwelijk aan te gaan.

Cornelis Tuinman was drie en dertig jaar oud en veehouder van beroep. Hij was geboren en woonachtig te Schagen.2 Cornelis was de meerderjarige zoon van Cornelis Tuinman (1862-1945) en Johanna Hillegonda Breed (1864-1945). Cornelis was arbeider van beroep en Johanna Hillegonda zonder beroep. Het echtpaar woonde te Schagen.

Geertruida Hendrika Jacobina van Meerten was een en twintig jaar oud en zonder beroep. Zij was geboren te Bemmel en woonachtig te Schagen.3 Geertruida Hendrika Jacobina was de meerderjarige dochter van Arien van Meerten (1858-1933) en Sanna van der Heijden (1875-1962).4 Arien was arbeider van beroep en Sanna zonder beroep. Het echtpaar woonde te Elst.

De ouders van de bruid hebben door middel van een authentieke akte verklaard hun toestemming tot dit huwelijk te geven. De huwelijksafkondigingen zijn onverhinderd geschied op 8 april 1923 en 20 april 1923. Na de vragen van de ambtenaar hebben zij elkaar het ‘Ja’-woord gegeven.

Het echtpaar had twee getuigen meegebracht:

  1. Matthijs Cornelis Tuinman (1887-1953), vijf en dertig jaar oud, timmerman van beroep, woonachtig te Schagen en een broer van de bruidegom.
  2. Willem Johannes Kesteloo (1861-1925)5, twee en zestig jaar oud, amanuensis van beroep, woonachtig te Schagen en een oom van de bruidegom.

Voetnoten

  1. Burgerlijke Stand, Gemeente Schagen, Huwelijksakten, 1923, scan 16, zonder aktenummer. Te raadplegen via de website van het Noord-Hollands Archief: www.noord-hollandsarchief.nl.
  2. Zijn geboorteakte is hier te vinden: https://oorsprong.info/geboorteakte-van-cornelis-tuinman-1889/.
  3. Haar geboorteakte is hier te vinden: https://oorsprong.info/geboorteakte-van-geertruida-hendrika-jacobina-van-meerten-1902/.
  4. Het parenteel van dit echtpaar is hier te vinden: https://oorsprong.info/parenteel-van-arien-van-meerten-1858-1933-en-sanna-van-der-heijden-1875-1962/.
  5. Hij was getrouwd met Geertruida Tuinman (1866-1939), de zus van vader Cornelis.