Home » Genealogie » Huwelijksakte van Cornelia Antonia van Biesen (1889-1961) en Joannes Franciscus Snijders (1885-1960)

Huwelijksakte van Cornelia Antonia van Biesen (1889-1961) en Joannes Franciscus Snijders (1885-1960)

Hierboven wordt de huwelijksakte van Cornelia Antonia van Biesen (1889-1961) en Joannes Franciscus Snijders (1885-1960) weergegeven.1 Op 9 oktober 1911 verscheen dit aanstaande echtpaar voor de Ambtenaar van de Burgerlijke Stand van de Gemeente ’s-Hertogenbosch om een huwelijk aan te gaan.

Joannes Franciscus Snijders was zes en twintig jaar oud en schipper van beroep. Hij was geboren en woonachtig te ’s-Hertogenbosch.2 Joannes Franciscus was de meerderjarige zoon van Adrianus Wilhelmus Snijders (1854-1922) en Marie Petronella van Loon (1863-1949). Adrianus Wilhelmus was acht en vijftig jaar oud en schipper van beroep. Marie Petronella was acht een veertig jaar oud en zonder beroep. Het echtpaar woonde te ’s-Hertogenbosch.

Cornelia Antonia van Biesen was twee en twintig jaar oud en zonder beroep. Zij was geboren te Rotterdam en woonachtig te Dussen.3 Cornelia Antonia was de meerderjarige dochter van Jacobus van Biesen (1844-1934) en Alberta Elisabeth van Meerten (1863-1954).4 Jacobus was vier en zestig jaar oud en schipper van beroep. Alberta Elisabeth was zeven en veertig jaar oud en zonder beroep. Het echtpaar woonde te Dussen.

De huwelijksafkondigingen hebben zonder stuiting plaatsgehad, zowel te ’s-Hertogenbosch als te Dussen, op zondag 10 september 1911 en zondag 17 september 1911. De ouders van de bruidegom en de ouders van de bruid waren aanwezig op de bruiloft en verklaarden hun toestemming te geven tot dit huwelijk. Na de vragen van de ambtenaar hebben zij elkaar het ‘Ja’-woord gegeven.

Het echtpaar had vier getuigen meegebracht:

  1. Hendrikus Gerardus van de Veerdonk (1858-1926), twee en vijftig jaar oud, boekdrukker van beroep, woonachtig te ’s-Hertogenbosch en aangehuwd in de derde graad zijdlinie van de bruidegom.
  2. Antonius Mulders (±1880-?), één en dertig jaar oud, letterzetter van beroep en woonachtig te ’s-Hertogenbosch.
  3. Adrianus Spoor (1874-?), zeven en dertig jaar oud, kleermaker van beroep en woonachtig te Vught.
  4. Petrus Koppens (1842-1922), negen en zestig jaar oud, conciërge van beroep en woonachtig te ’s-Hertogenbosch.

Voetnoten

  1. Burgerlijke Stand, Gemeente ’s-Hertogenbosch, huwelijksakten, 1911, aktenummer 198. Te raadplegen via de website van het Brabants Historisch Informatie Centrum: www.bhic.nl.
  2. Zijn geboorteakte is hier te vinden: https://oorsprong.info/geboorteakte-van-joannes-franciscus-snijders-1885-1960/.
  3. Haar geboorteakte is hier te vinden: https://oorsprong.info/geboorteakte-van-cornelia-antonia-van-biesen-1889-1961/.
  4. Het parenteel van dit echtpaar is hier te vinden: https://oorsprong.info/parenteel-van-alberta-elisabeth-van-meerten-1863-1954-en-jacobus-van-biesen-1844-1934/.