Home » Dierentuinen

Categoriearchief: Dierentuinen

Alle dierentuinen van Nederland en Vlaanderen

Een van de onderdelen van het meerjarenplan ‘Fundamentum 2022-2027‘ zijn digitale (creationistische) dierentuingidsen. Binnen dat project stimuleren we een bezoek aan Nederlandse en Vlaamse dierentuinen. Dit doen we door creationistische handvatten te geven bij het bezoek aan een dierentuin naar keuze. Vrijwel alle dierentuinen gaan helaas uit van het naturalistische perspectief op de werkelijkheid met miljarden jaren en universele gemeenschappelijke afstamming. Christenen hoeven echter daarom deze dierentuinen niet te mijden, maar wel dient de informatie (voor onze kinderen) in bijbels perspectief te worden geplaatst. Laten we ons verwonderen over de diversiteit en schoonheid die God de Schepper in Zijn schepping heeft gelegd!

Om inzicht te krijgen in de omvang van dit project heb ik hieronder alle dierentuinen proberen te verzamelen. Mocht ik een (kleine) dierentuin vergeten zijn dan kunt u deze naam doorgeven via ons contactformulier. We hopen het concept van de eerste dierentuingids in februari 2022 af te hebben. Allereerst een tabel met de dierentuinen die aangesloten zijn bij de Nederlandse Vereniging van Dierentuinen, daarna een lijst met erkende Vlaamse dierentuinen en als laatste een lijst met dierentuinen met een Nederlandse dierentuinvergunning.1

Dierentuinen aangesloten bij de ‘Nederlandse Vereniging van Dierentuinen’

Naam dierentuin Plaats Website
Apenheul Apeldoorn https://apenheul.nl/
AquaZoo Leeuwarden https://www.aquazoo.nl/
Artis Amsterdam https://www.artis.nl/nl/
Burgers’ Zoo Arnhem https://www.burgerszoo.nl/
DierenPark Amersfoort Amersfoort https://dierenparkamersfoort.nl/
Dierenrijk Eindhoven https://www.dierenrijk.nl/
Diergaarde Blijdorp Rotterdam https://www.diergaardeblijdorp.nl/
GaiaZOO Kerkrade https://www.gaiazoo.nl/
Ouwehands Dierenpark Rhenen https://www.ouwehand.nl/
Safaripark Beekse Bergen Hilvarenbeek https://www.beeksebergen.nl/
Vogelpark Avifauna Alphen aan den Rijn https://www.avifauna.nl/
Wildlands Adventure Zoo Emmen https://www.wildlands.nl/
ZooParc Overloon https://www.zooparc.nl/

Overige Nederlandse instanties met een dierentuinvergunning

Naam instantie Plaats Website
Aeres MBO Barneveld https://www.aeres.nl/jaarimpressie/03-unieke-faciliteiten/dierentuin-bij-aeres-mbo-barneveld
Almere Jungle Almere https://almerejungle.nl/dierenpark/
Animal Farm Beverwijk https://www.animalfarm.nl/
Aquazoo Leerdam Leerdam https://www.aquazoo-leerdam.nl/
Artisklas Haarlem Haarlem https://www.artisklas-haarlem.nl/
Avonturia De Vogelkelder Den Haag https://www.de-vogelkelder.nl/
Berkenhof Tropical Zoo Kwadendamme https://tropicalzoo.nl/
BestZOO Best https://bestzoo.nl/
Botanische Tuinen Universiteit Utrecht Utrecht https://www.uu.nl/botanischetuinen
Center Parcs Het Heijderbos Heijen https://www.centerparcs.nl/nl-nl/nederland/fp_HB_vakantiepark-het-heijderbos
Centrum voor Natuur- en Milieu Educatie Amersfoort https://nmegids.nl/amersfoort/
Deltapark Neeltje Jans Vrouwenpolder https://www.neeltjejans.nl/
DoeZoo Insektenwereld Leens http://doezoo.nl/
Ecomare De Koog https://www.ecomare.nl/

Wordt vervolgd.